Darsana

 
 
 
 

Hathajógapradípiká

A. G. Mohan a Dr. Ganesh Mohan 

Hathajógapradípiká bola napísaná v 15. storočí a patrí medzi najznámejšie texty o fyzickej jóge. Napísal ju mudrc Svátmárám. Tento preklad ponúka jedinečnú perspektívu a názory Šrí T. Kršnamáčárju, ktorý asi najviac ovplyvnil fyzickú jógu v modernej ére. A. G. Mohan si počas dlhoročného súkromného štúdia u Kršnamáčárju zapisoval alebo nahrával jeho poznámky, ktoré sú v tejto knihe uverejnené po prvý raz. Nájdeme v nej zhrnutie kapitol, poznámky, ktoré cvičenia sú viac či menej užitočné a ktoré naopak môžu byť škodlivé, a tiež porovnanie s Jóga Jádžňavalkjou a Ghéranda samhitou.

Slovo „pradípiká“ znamená „lampa“. Hathajógapradípiku teda možno považovať za nástroj, ktorý nám posvieti na mystický svet hatha jógy a osvetlí nám metódy, ktoré nám pomôžu očistiť si telo praktizovaním ásan, bándh, koncentrácie, mudier, pránájámyšatkariem a pripravia nás na rádža jógu a samádhi.

Knihu odporúčame všetkým serióznym adeptom jógy, ktorých zaujímajú názory jedného z najvplyvnejších jóginov modernej doby na metódy hatha jógy.

A.G. Mohan študoval u „otca modernej jógy“ Jógáčárju Šrí T. Kršnamáčárju (1888 – 1989) osemnásť rokov. Je autorom niekoľkých kníh o jóge, napríklad Jóga pre telo, dych a myseľ, Jógová terapiaKršnamáčárja: jeho život a učenie. Je spoluzakladateľom inštitútu Svastha Yoga and Ayurveda a pre jeho vedomosti a vzácnu pravosť osobnosti je uznávaným učiteľom v mnohých krajinách.

Syn A. G. Mohana Dr. Ganesh Mohan je lekár, ktorý vyštudoval modernú medicínu a ájurvédu. Jógu praktizuje od detstva a špecializuje sa na integratívne zdravie.

Cena: 28,- Eur
Možnosť zaslania poštou, objednávku pošlite na centrum@darsana.sk.