Ájurvédska diagnostika


 

 

 

 

Ájurvédska diagnostika má široký záber. Zahŕňa nielen vzhľad pacienta, jeho spôsob vyjadrovania, gestá, mimiku, ale i hlas, tvar očí či kvalitu vlasov.

 

Ájurvédsky doktor diagnostikuje aj podľa nechtov a jazyka, na ktorých sa odráža kvalita trávenia a celkový zdravotný stav. Ájurvédska liečba sa zahŕňa pulzovú diagnostiku, čím spoľahlivo určí, ktorá z dóš je zvýšená, i stav jednotlivých orgánov. Pulzová diagnostika odhalí aj emocionálny stav pacienta, ten je totiž spolu s mentálnym stavom neoddeliteľnou súčasťou našej bytosti, a preto ich pri hľadaní koreňa nerovnováhy nemožno vynechať. Dôležitá je aj anamnéza, rozhovor klienta s doktorom, v ktorom klient popíše svoje zdravotné problémy.

 

Na základe diagnostiky Vám doktor poskytne odporúčania - zmena stravy, životosprávy, byliny, cvičenie, masáže, pomocou ktorých sa organizmus opäť dostane do rovnováhy. Úspešnosť je veľmi závislá na spolupráci klienta.

 

Konzultácie a ájurvédsku diagnostiku v centre Darsana praktizuje ájurvédsky špecialista Pavol Hlôška.

 

Obvyklá dĺžka prvej konzultácie je 1 – 1,5 hodiny. Cena konzultácie je 50 Eur za 1 hodinu a 65 Eur za 1,5 hodiny. Konzultácia sa hradí v hotovosti. 

 

V prípade záujmu, klient obdrží písomné doporučenie, ktoré je zasielané
emailom. Cena tejto práce je 8 Eur a platí sa pri konzultácii.

 

 

 

TERMÍNY - rok  2014

 


10., 11. a 12. novembra 2014
8., 9. a 10. decembra 2014

 

 

Rezervácie a bližšie informácie poskytujeme telefonicky na čísle 02/3300 4134.